כמו בארץ גם בבוקרשט רומניה יש 4 עונות ברורות עם קיץ חם ויבש וחורפים קרים וסוערים. התקופה הטובה ביותר לבקר היא מאפריל עד יוני וספטמבר עד אוקטובר כאשר מזג האוויר הוא עדין ונעים. עונת הסקי בהרי הקרפטים הסמוכים היא מדצמבר עד אמצע אפריל.

 

 

קיץ: יוני עד אוגוסט

 

הקיצים של בוקרשט חמים ויבשים יחסית עם סופת רעמים כבדים מדי פעם. החודש החם ביותר הוא יולי בו נודע כי הכספית מתנשאת עד 40 מעלות צלזיוס. בקיץ המקומיים פונים אל ההרים, הפארקים החיצוניים או הברים להתקרר. פסטיבלי הקיץ שעומדים לרשותם כוללים את GayFest בחודש יוני ופסטיבל המוזיקה הבינלאומי ESTFEST הקיץ הפופולרי ביותר לשלושה ימים ביולי.

 

טמפרטורות ממוצעות: 14 - 29 מעלות צלזיוס.

ביגוד מתאים: חולצות טריקו, מכנסיים קצרים, שמלות, סנדלים ומכנסיים קלים.

לשכוח מהשמש: סנוניות וקרם הגנה.

 

 

סתיו: ספטמבר עד נובמבר

 

הסתיו בבוקרשט בעיקר יבש וקריר עם תקופות גשם קלות. מה שהופך את זה לתקופה נהדרת לראות את העלים משתנים ולהתפעל מצבעי הכפר. כמו כן הזדמנות אידיאלית ללכת בדרכיו של ולאד הסייף דרך האזורים ההיסטוריים של העיר במסלול שנבנה  בהשראת דרקולה. הטמפרטורה יורדת באופן דרמטי בנובמבר זה החודש בו רואים את השלג הראשון בבוקרשט.

 

טמפרטורות ממוצעות: 2 - 25 מעלות צלזיוס.

ביגוד מתאים: חולצות עם שרוולים ארוכים, סוודרים, ג'ינס, שמלות, מכנסיים קצרים וחולצות טריקו.

אל תשכחו גם: מטריה, ונעלי הליכה טובות.

 

חורף: דצמבר עד פברואר

החורף של בוקרשט מאופיין בתנאי הקפאה עם שלג ורוח כבדים. חודש ינואר הוא החודש הקר ביותר אך הכספית כמעט ולא עוברת -12 מעלות צלזיוס. אחרי דצמבר, אין הרבה אירועים בעיר ולכן חודשי החורף הם זמן טוב ליהנות מהחימום במקומות מקורים כמו מוזיאונים או לפנות לאתר הסקי הגדול בסינאיה ולראות את טירת פלש המהממת.

 

טמפרטורות ממוצעות: -6 - 4 מעלות צלזיוס.

ביגוד מתאים: מעיל, ג'ינס, חולצות עם שרוול ארוך, גרבי צמר ומגפיים אטומים למים.

אל תשכחו גם: צעיפים, כפפות וכובע.

 

 

אביב: מרץ עד מאי

הבקרים והלילות עדיין קרירים למרות שרוב ימי האביב די חמים ושטופי שמש. תקופות גשם קלות נפוצות עם שלג עד אפריל. תקופה זו היא זמן נהדר לשוטט בגנים להתפעל מהפריחה ולדגום מהתוצרת המקומית. באפריל יש בעיר את  יריד הפסחא, אירועי האלקטרוניקה והאמנויות של רוקולקטיב, כמו גם שני פסטיבלי קולנוע בינלאומיים, פסטיבל הקפה, פסטיבל הג'אז, הבלוז והפופ בחודש מאי.

 

טמפרטורות ממוצעות: 0 - 23 מעלות צלזיוס.

ביגוד מתאים: ג'קט, ג'ינס, חולצות שרוול ארוך, חולצות, צעיפים ומטריה.

 

להבדיל מבארץ ברומניה יכול לתפוס אתכם מבול רציני בכל העונות ולכן אנחנו ממליצים להצטייד תמיד במטריה.

בקיץ יש ימים חמים במיוחד כמו בארץ, הקפידו על שתייה מרובה.

בחורף תתלבשו בשיטת השכבות, למרות שבחוץ קפוא במקומות סגורים כמו מזיאונים קניונים וכו' חם מאוד וככה תוכל לוותר על שכבה או שתיים ולהרגיש יותר בנוח.